W dniach 28 czerwca – 3 lipca 2010 r. odbyła się wycieczka do Krakowa, Wieliczki, Zakopanego, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Częstochowy w której uczestniczyło 32 osoby z Naszej Gminy.

W Krakowie mieliśmy możliwość zapoznania się z historią miasta, ujrzeć zabytki o wielkiej randze artystycznej i historycznej oraz poczuć niepowtarzalną atmosferę dawnej stolicy Polski.

Podczas zwiedzania Wzgórza Wawelskiego podziwialiśmy renesansowy dziedziniec na Zamku Królewskim oraz Katedrę Wawelską - symbol wiary, dumy i świetności dawnych czasów. Kraków wywiera duże wrażenie na turystach - spacerując po Rynku Głównym podziwialiśmy Sukiennice, Ratusz oraz pomnik słynnego wieszcza Adama Mickiewicza a także mieliśmy okazję usłyszeć na żywo hejnał z wieży Kościoła Mariackiego a wewnątrz niego, słynny ołtarz Wita Stwosza.

Niepowtarzalny klimat Krakowa dało się także odczuć spacerując uliczkami Starego Miasta m.in. Floriańską kończącą się Barbakanem, Bracką o której śpiewał Grzegorz Turnau, bardziej dociekliwi zwiedzili Krakowski Kazimierz z ulicą Szeroką – a mieliśmy szczęście bo trwał właśnie Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie, który jest jednym z najważniejszych i największych wydarzeń tego typu na świecie.

Atrakcją okazało się również zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce, gdzie spacerując podziemnymi korytarzami uczestnicy podziwiali komory, kaplice, podziemne jezioro oraz rekonstrukcję starych urządzeń służących do wydobywania soli.

Uczestnicy mieli także możliwość skupienia i modlitwy w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz na Jasnej Górze w Częstochowie.

 

  • Czas wytworzenia: 14-07-24 12:58
  • Czas udostępnienia: 14-07-24 12:58

Historia zmian

Funkcje Biuletynu informacji Publicznej kontrolowane są przez pakiet rozszerzeń JooBIP 0.11.2