W dniu 14 lipca 2024 r. w dworku w Susku Starym mieszkańcy gminy Rzekuń będą mieli prawdziwą przyjemnością posłuchać utworów Fryderyka Chopina wykonywanych na współczesnym fortepianie marki Steinway.

Będzie to drugi koncert w ramach cyklu koncertów „CHOPIN en VACANCES”. W ubiegłym roku wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem na terenie naszej gminy.

Festiwal Chopin en Vacances jest bez wątpienia wyjątkowym projektem realizowanym pod patronatem honorowym Związku Szlachty Polskiej. Początkowo odbywał się we dworach i krajobrazach Ziemi Dobrzyńskiej, potem również Mazowsza i Ziemi Łęczyckiej, a obecnie na terenie nie tylko całej Polski ale i za granicą. Festiwal organizowany jest każdego lata, nieprzerwanie od 2017 roku. Do udziału w festiwalu zapraszani są uczniowie i absolwenci słynnej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz innych znanych muzycznych szkół i uniwersytetów. Festiwal stał się już obecnie wydarzeniem o wymiarze międzynarodowym, ponieważ oprócz genialnych, młodych pianistów z Polski, goszczą na nim również wybitnie uzdolnieni pianiści zagraniczni.

Tym razem na terenie dworku w Susku Starym będziemy mogli posłuchać takich artystów jak: Zuzanna Krystian - Browalska oraz Martyna Kubik. ZAPRASZAMY na niezwykłe wydarzenie już 14 lipca br. o godz. 15.00 w Susku Starym. Szczegóły na plakatach.