Występ Lelin Qi podczas koncertu Chopin en Vacances 2023

Utwory Fryderyka Chopina, Sergiusza Rachmaninowa czy Franciszka Liszta rozbrzmiały z dworku w Susku Starym. Niezwykły koncert wirtuozów fortepianu został zorganizowany w ramach cyklu „Chopin en Vacances 2023 ”.

Festiwal chopinowski jest wyjątkowym projektem realizowanym pod patronatem honorowym Związku Szlachty Polskiej. Początkowo odbywał się we dworach i krajobrazach Ziemi Dobrzyńskiej, potem również Mazowsza i Ziemi Łęczyckiej, a obecnie na terenie nie tylko całej Polski ale i za granicą. Festiwal organizowany jest każdego lata, nieprzerwanie od 2017 roku.

Do udziału w festiwalu zapraszani są młodzi pianiści z kraju i zagranicy, w „wieku chopinowskim” - uczniowie i absolwenci słynnej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz innych znanych muzycznych szkół i uniwersytetów. Przed rzekuńską publicznością wystąpili Lelin Qi oraz Piotr Sołtysik. Wszystkie występy pod względem artystycznym, odbyły się pod czujnym okiem i w ścisłej konsultacji z gronem najwybitniejszych profesorów.

Koncert był okazją do obcowania z muzyką poważną dla lokalnej społeczności. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy Rzekuń.