W minioną niedzielę 10 września br. w tężni solankowej w Rzekuniu odbyło się ostatnie w tym sezonie „KIDS PARTY w solankowej krainie”. Bez wątpienia wszystkie zrealizowane w ramach projektu spotkania były prawdziwą przygodą dla maluchów nie tylko z terenu gminy Rzekuń, ale i sąsiednich miejscowości.

Dzięki warsztatom artystycznym, a także animacjom i ćwiczeniom gimnastycznym, które były organizowane przez kilka ostatnich tygodni w rzekuńskiej tężni, najmłodsi mogli rozwijać swoją sprawność. Podczas przygotowanych zabaw ruchowych mali miłośnicy aktywnego wypoczynku wykazywali się szybkością, skocznością, zwinnością i umiejętnościami zręcznościowymi. Dzięki kolorowym akcesoriom każda konkurencja była atrakcyjna i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Animatorki prowadziły spotkania w taki sposób, aby zachęcić dzieci do wykazywania się pomysłowością oraz inwencją twórczą, a także współdziałaniem w zespole.

Na prawdziwych fanów książek zawsze czekał kącik czytelniczy z wygodnymi poduchami. Były też klocki, stoiska z malowaniem buziek czy zaplataniem warkoczyków. Ponadto na ostatnim wydarzeniu zorganizowana została wystawa prac plastycznych, które wykonały dzieci. Każdy młody artysta, który pojawił się tego dnia w tężni otrzymał kolorowy balonik oraz drobny upominek. Tradycyjnie maluchy mogły też poczęstować się pysznymi cukierkami, które rozdawał wójt gminy Bartosz Podolak.

Dziękujemy, że chętnie uczestniczyliście w naszych niedzielnych spotkaniach „KIDS PARTY”. Wasza obecność sprawiła nam mnóstwo radości. Do zobaczenia!