Szanowni Rodzice Dzieci Uczęszczających do Przedszkoli na terenie Gminy, uprzejmie informujemy, że od czerwca 2026 roku we wszystkich przedszkolach prowadzonych przez Gminę został wdrożony elektroniczny system rejestracji pobytu dzieci w placówkach.
Celem wprowadzenia systemu jest usprawnienie organizacji pracy przedszkoli, zwiększenie bezpieczeństwa dzieci oraz uproszczenie rozliczania czasu pobytu dziecka w placówce. Dzięki nowemu rozwiązaniu ewidencja godzin przyprowadzania i odbierania dzieci będzie prowadzona w sposób automatyczny i przejrzysty.
System umożliwi:
• elektroniczną rejestrację wejść i wyjść dzieci z przedszkola,
• dokładne rozliczanie czasu pobytu dziecka ponad bezpłatny wymiar zajęć,
• ograniczenie dokumentacji papierowej,
• sprawniejszą obsługę rodziców oraz placówek.
Prosimy wszystkich Rodziców o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania systemu przekazanymi przez dyrektorów poszczególnych przedszkoli oraz o stosowanie się do obowiązujących procedur. Jesteśmy przekonani, że wdrożone rozwiązanie przyczyni się do poprawy jakości świadczonych usług oraz zwiększy komfort zarówno rodziców, jak i pracowników przedszkoli.
Dziękujemy za współpracę i wyrozumiałość podczas okresu wdrażania systemu.
Wójt Gminy oraz Dyrektorzy Jednostek Oświatowych