Blisko 60 miłośników wodnych przygód wybrało się w podróż meandrami rzeki Narew poznając malownicze krajobrazy naszej gminy z zupełnie innej perspektywy! Wszystko w ramach dwudniowej imprezy „Spływ na byle czym”, która organizowana była przez Gminę Rzekuń, Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzekuniu, Stowarzyszenie Projekt Radomir i Agama Team. Wydarzenie wsparli również: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Powiat Ostrołęcki.

Spływ rozpoczął się o godzinie 14.30 na plaży miejskiej w Ostrołęce. Uczestnicy mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych na ten dzień darmowych kajaków. Dla mieszkańców naszej gminy i powiatu wyprawa była świetnym sposobem na odreagowanie codziennego stresu poprzez kontakt z przyrodą oraz idealnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych.

Wśród uczestników spływu znaleźli się przedstawiciele wszystkich grup wiekowych, płynęli z nami całe rodziny i grupy przyjaciół. O bezpieczeństwo zadbali strażacy ochotnicy.

Ta wyjątkowa i jedyna tego typu impreza organizowana na terenie powiatu ostrołęckiego okazała się „strzałem w dziesiątkę”. Podczas pokonywania trasy słychać było śmiech i żartobliwe rozmowy. Na tak dobrą atmosferę wpływ miała zapewne świetna pogoda i świadomość, że na mecie uczestnicy będą mogli wspólnie biesiadować przy ognisku.