W minioną niedzielę 10 września br. w tężni solankowej w Rzekuniu odbyła się druga w historii gminy Rzekuń „Seniorada”. To zainicjowany przez władze samorządowe, Gminną Bibliotekę Publiczną i Dzienny Dom Seniora w Rzekuniu festyn dla osób starszych. Była piękna pogoda, mnóstwo energii i dobrego humoru.

Nie zabrakło występów wokalnych, programów artystycznych, a także wystawy prac manualnych wykonanych przez miłośników sztuki. Na scenie zaprezentowały się kluby seniora z Ostrołęki, Myszyńca, Łysych, Goworowa, Kunina, Borawego i Laskowca. Obecne były również Domy Seniora z Rzekunia i Olszewa- Borek. Na miłośników słodkości czekał pyszny poczęstunek, a imprezę zakończyła zabawa taneczna pod chmurką.

„Seniorada” w rzekuńskiej tężni na stałe wpisała się w kalendarz lokalnych wydarzeń. W obecnych czasach wiele osób starszych, mimo obecności w ich życiu dzieci czy wnuków, niestety często zabieganych i zapracowanych, w pewnym stopniu czuje samotność. Dzięki tego typu inicjatywom seniorzy mogą poznawać nowych ludzi, rozmawiać i miło spędzać czas. Wiele tego typu znajomości z czasem wykracza poza spotkania w klubie seniora i staje się bliskimi przyjaźniami na lata.