Za nami kolejna edycja imprezy „Spływ na byle czym”. To wydarzenie jakiego mieszkańcy powiatu ostrołęckiego przez ostatni rok nie widzieli. Za nami dwa dni pełne szaleństw, doskonałej zabawy, rzecznych kąpieli i wspólnego biesiadowania.

Po rodzinnym spływie kajakowym, który odbył się w sobotę 26.08.2023 r., przyszedł czas na wyjątkową imprezę integracyjną nad rzeką Narew w Kamiance. Z kolei w niedzielę 27 sierpnia dla wszystkich miłośników aktywnej turystyki, którzy nie lubią siedzieć w domu, a pasja tworzenia powoduje, że wciąż wymyślają nowe projekty, zorganizowany został nietypowy konkurs. Na początku uczestnicy musieli wybudować coś, co nie tylko utrzyma się na wodzie, ale na rzece Narew pokona odległość ok. 300 m i będzie również bardzo ciekawie wyglądać, aby zrobić wrażenie na publiczności.

Punktualnie o godz. 15.00 stworzone pływające machiny zostały zwodowane. Trzeba przyznać, że pomysłów konstruktorom nie brakowało. Wśród załóg byli m.in. Flinstonowie, Wonder Woman czy smok. Do budowy „łodzi” uczestnicy wykorzystali różne materiały. Były to deski, rurki, beczki, styropian i wiele innych. Wszystkie ekipy szczęśliwie dotarły do mety, choć kilka osób zażyło orzeźwiającej kąpieli w rzece.

Wśród zawodników znalazł się również wójt Bartosz Podolak oraz radny Stanisław Dmochowski. Ich jednostka pływająca składała się z płyty oraz rur. Za wiosła posłużyły im łopata do śniegu oraz kij. Na gminnym „byle czym” nie mogło zabraknąć oczywiście rzekuńskiej flagi.

Komisja konkursowa oceniła konstrukcje pływające przed startem, wszystkim zmierzono czas pokonania trasy i podsumowano klasyfikację następująco:
I miejsce - Flinstonowie
II miejsce - Jaszcząb
III miejsce - Zwierzotratwa
Nad bezpieczeństwem załóg biorących udział w spływie czuwali ratownicy z jednostek ochotniczej straży pożarnej, straży rybackiej oraz policji. Imprezie towarzyszył piknik rodzinny z koncertem szantowym. Były dmuchańce, animacje czy stoiska gastronomiczne. Swoją twórczość zaprezentowały zespoły Cztery Refy i Mietek Folk.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminę Rzekuń, Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzekuniu, Stowarzyszenie Projekt Radomir i Agama Team. Imprezę wsparli również: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Powiat Ostrołęcki.