Odpust ku czci św. Anny w Kamiance za nami. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, której ważnym elementem była procesja wiernych wokół świątyni. Po skończonym nabożeństwie, mieszkańcy udali się na stojące w pobliżu kościoła stragany, by skosztować odpustowych słodyczy, a wśród nich nie zabrakło obwarzanek, makaronów, lizaków czy pysznych cukierków. Były też zabawki dla dzieci.

Następnie wszyscy przenieśli się na błonia nad Narwią, gdzie na uczestników zabawy czekały liczne atrakcje. W programie znalazły się występy artystyczne w wykonaniu Kapeli od Kurpsi, zespołu Wrzos, Golden Ladies czy Adama Wołosza. W dyskotekowy nastrój wprowadziły publiczność gwiazdy disco-polo, czyli Lili oraz Dejw. Wieczorną zabawę taneczną rozkręcił z kolei DJ White.

Podczas festynu dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, gier i zabaw oraz konkursów z nagrodami. Były też pokazy służb mundurowych czy stoiska przygotowane przez rzekuńską bibliotekę i urząd gminy. Pasjonaci regionalnych wyrobów mogli odwiedzić kramy z ekologiczną żywnością oraz tradycyjnymi potrawami. Miłośnicy łakoci mogli natomiast liczyć na watę cukrową, popcorn, ciasta i inne słodkie wypieki. Nowością na odpuście był bez wątpienia konkurs „Na Najlepszego Dojarza”.

Organizatorami imprezy byli: Gmina Rzekuń, OSP Kamianka, Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu, Zakład Obsługi Gminy. Współorganizatorzy wydarzenia: Powiat Ostrołęcki, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Partnerem imprezy był Samorząd Województwa Mazowieckiego.