Małżeństwa z gminy Rzekuń, które przeżyły ze sobą 50 i 25 lat, świętowały jubileusze złotych i srebrnych godów. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rzekuniu, której przewodniczył ksiądz proboszcz Krzysztof Górski.

Dalsza część wspaniałego wydarzenia miała miejsce w sali bankietowej, gdzie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Wójt Gminy Rzekuń Bartosz Podolak, dokonał aktu dekoracji medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” pary, które są ze sobą 50 lat. W dowód uznania otrzymały również pamiątkowe grawertony z życzeniami  oraz bukiety kwiatów. Małżeństwa z 25-letnim stażem także nagrodzone zostały pięknymi grawertonami i różami. W tym wyjątkowym dniu włodarzowi gminy Rzekuń towarzyszyli Agata Rybicka - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Małgorzata Żebrowska - przewodnicząca Rady Gminy w Rzekuniu, ksiądz Krzysztof Górski - proboszcz parafii w Rzekuniu oraz pracownicy tut. Urzędu.

Wójt Bartosz Podolak i kierownik USC Agata Rybicka zwracając się do par wspólnie przyznali, że każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale złote i srebrne gody to rocznice niezwykłe, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli ze sobą tyle pięknych i wspaniałych lat. Podkreślili, że małżeństwo, to nie tylko radosne i podniosłe chwile, ale też dzielenie z drugą osobą trosk i smutków. Prawdziwy związek to taki, który przetrwa wszystkie życiowe niepowodzenia i problemy, by z każdym kolejnym rokiem zyskać jeszcze większy wzajemny szacunek i tolerancję. Świętujące małżeństwa wspólne lata, najlepiej jak umieją, wypełniają przysięgą małżeńską i śmiało mogą być wzorem do naśladowania dla innych.

Uroczystość była przeżyciem nie tylko dla samych jubilatów, ale również dla ich rodzin, bo to przecież 50 i 25 lat nieprzerwanego harmonijnego pożycia małżeńskiego. Jeszcze raz życzymy przede wszystkim zdrowia i rodzinnego szczęścia, byście mogli dotrwać do kolejnych, pięknych uroczystości. Podczas tego wyjątkowego spotkania nie zabrakło tradycyjnego pysznego tortu, lampki szampana, a także wspólnej biesiady. Doniosłe jubileusze uczczone zostały w miłej i sympatycznej atmosferze.

50-lecie pożycia małżeńskiego świętowali:
1. Krystyna i Jerzy Antoszewscy
2. Janina i Jan Bacławscy
3. Celina i Tadeusz Bobińscy
4. Wanda i Zdzisław Borczonowie
5. Celina i Stanisław Chojnowscy
6. Hanna i Zdzisław Domianowie
7. Teresa i Roman Kaczmarczykowie
8. Zofia i Tadeusz Kołakowscy
9. Bożena i Henryk Kowalowie
10. Irena i Kazimierz Majewscy
11. Danuta i Roman Mieczkowscy
12. Jadwiga i Tomasz Młodzianowscy
13. Urszula i Andrzej Pędzichowie
14. Teresa i Marian Rybakowie
15. Krystyna i Edward Sadowscy
16. Barbara i Jan Wiktorzakowie
17. Elżbieta i Waldemar Wilczyńscy
18. Anna i Tadeusz Zielińscy
19. Danuta i Lech Żbikowscy

25-lecie pożycia małżeńskiego obchodzili:
1. Zuzanna i Marek Bednarczykowie
2. Magdalena i Krzysztof Bednarczykowie
3. Marzena i Paweł Blochowie
4. Anna i Wojciech Dobkowie
5. Elżbieta i Jarosław Karlakowie
6. Anna i Andrzej Krajewscy
7. Beata i Marek Kulasowie
8. Justyna i Krzysztof Kuśmierczykowie
9. Aneta i Mariusz Lisowie
10. Bogumiła i Sławomir Łukasikowie
11. Edyta i Paweł Pawłowscy
12. Krystyna i Sławomir Perzanowscy
13. Regina i Sławomir Sadłowscy
14. Agnieszka i Krzysztof Świętochowscy
15. Monika i Piotr Warszawinowie
16. Małgorzata i Andrzej Zarębowie
17. Małgorzata i Sławomir Żarnowscy

Uroczystość odbyła się we wtorek 17 października.