Spływ na Byle Czym za nami. Rodzinny piknik nad rzeką Narew w Kamiance rozpoczął się od zawodów na wodzie.

Na pływających konstrukcjach wykonanych z „byle czego” rywalizowało 10 załóg. Najlepsi okazali się „Czterej pancerni i pies”, na drugim miejscu uplasował się „Elektryczny Darek”, a na trzecim „Ostrołęcka Omulew”.

Zgodnie z zasadami konkursu, uczestnicy musieli wybudować coś, co nie tylko utrzyma się na wodzie, ale na rzece Narew pokona odległość ok. 300 m i będzie również bardzo ciekawie wyglądać. Wszystkie drużyny dopingowane były przez publiczność, która z wielkim zainteresowaniem śledziła przebieg zawodów. Na rzece pojawiły się m.in. czołg „Rudy 102”, rower, ciekawie zbudowane tratwy czy kanapy prosto z salonu. Jedną z załóg stworzyli samorządowcy: wójt gminy Bartosz Podolak, radni Stanisław Dmochowski i Wojciech Rogoziński. Wodne zmagania konstruktorów poprzedził rodzinny spływ kajakowy.

Imprezie towarzyszyły koncerty zespołów: Wszyscy Byliśmy Harcerzami, Szkocka Trupa, Ania i Tomek Trust oraz Mechanicy Shanty. Wydarzenie zorganizowali: Gmina Rzekuń, Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu przy współpracy ze Stowarzyszeniem Projekt Radomir i AgamaTeam.