Wójt Gminy Rzekuń Bartosz Podolak, Radna, Sołtys oraz Rada Sołectwa Tobolice zapraszają na pożegnanie lata na sportowo w Tobolicach. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 23 września.

Pierwszym punktem sobotniej inicjatywy będzie Rodzinny rajd rowerowy. Trasa rajdu liczy dokładnie 25,01 km i prowadzi przez malownicze tereny gminy Rzekuń. Cykliści punktualnie o godzinie 10:00 wyruszą spod Tężni Solankowej w Rzekuniu. Miłośnicy rowerowych wycieczek po drodze odwiedzą miejscowości Susk Stary, Zabiele, Grucele, Janochy, Zamość, Drwęcz, Zapieczne, Daniszewo, Czarnowiec. Finisz zaplanowano na placu przy świetlicy wiejskiej w Tobolicach. To właśnie w tym miejscu nastąpi oficjalne podsumowanie rajdu oraz dalsza część pożegnania lata na sportowo.

W programie imprezy przewidziano wiele ciekawych aktywności i atrakcji dla dzieci i dorosłych takich jak malowanie twarzy, zajęcia zumby, punkt z grą FIFA 23, przejażdżki meleksem, warsztaty pomocy przedmedycznej, gry sprawnościowe, konkursy wiedzy, konkurencje sprawnościowe oraz wiele więcej. Na miejscu znajdą się także stoiska gastronomiczne. Zwieńczeniem wydarzenia będzie zabawa taneczna pod chmurką, którą poprowadzi DJ Wasyl. 

O sprawny i prawidłowy przebieg wrześniowej aktywności zadba Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrołęce, który specjalizuje się w organizacji eventów rekreacyjno-sportowych.

Udział w rajdzie rowerowym jest bezpłatny. Limit 200 osób. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy na rajd

Zapraszamy całe rodziny do wspólnego, aktywnego pożegnania lata. Świetna zabawa gwarantowana!

ragulamin_rajdu_rowerowego.pdf