Miłośnicy dwóch kółek i aktywnego wypoczynku wzięli udział w rodzinnym rajdzie rowerowym na pożegnanie lata. Ponad 25 kilometrowa trasa zakończyła się piknikiem w msc. Tobolice. Choć pogoda płatała figle, dobrej zabawy i uśmiechów nie brakowało.

Uczestnicy rajdu wyruszyli 23 września br. punktualnie o godz. 10.00 z tężni solankowej w Rzekuniu. Cykliści przejechali przez Susk Stary, Zabiele, Grucele, Janochy, Zamość, Drwęcz, Zapieczne, Daniszewo i Czarnowiec. Następnie dotarli na plac przy świetlicy wiejskiej w Tobolicach, gdzie nastąpiło oficjalne podsumowanie rajdu oraz dalsza część imprezy.

Na strudzonych rowerzystów czekały napoje, kiełbaski z ogniska, ciepłe dania i słodkie przekąski, które pomogły zregenerować siły. W programie znalazło się wiele ciekawych aktywności oraz atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym: malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, zajęcia zumby, punkt z grą FIFA 23, przejażdżki meleksem, warsztaty pomocy przedmedycznej, gry sprawnościowe czy konkursy wiedzy z nagrodami. Najmłodszych do wspólnej zabawy zapraszał też Radosny Świetlicobus. Nie zabrakło stoiska DKMS.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Rzekuń, Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu, Radna Gminy Rzekuń Anna Wojsz, Sołtys i Rada Sołecka wsi Tobolice oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrołęce. Imprezę wsparli samorządowcy, strażacy OSP oraz policjanci z ostrołęckiej komendy.

Dziękujemy, że byliście z nami.