Uroczystość nadania imienia rondu odbyła się 17 września br. w Teodorowie. Wzięli w niej udział przedstawiciele Oddziału Związku Sybiraków w Ostrołęce, lokalne władze samorządowe, duchowni oraz zaproszeni goście.
Wydarzenie rozpoczęło się od symbolicznego przecięcia wstęgi, wspólnej modlitwy i poświęcenia ronda, które od dzisiaj nosi imię Zesłańców Sybiru. W swoich przemówieniach uczestnicy wydarzenia podkreślali jak ważna jest pamięć o losach Sybiraków i fakt, że znajduje ona swoje odzwierciedlenie w przestrzeni publicznej. Podkreślali, że to nie tylko gest, ale żywe świadectwo historii i oddanie hołdu tym, którzy przeszli przez piekło zsyłek.
Nadanie imienia rondu było inicjatywą członków Oddziału Związku Sybiraków w Ostrołęce.