Rzekuńska Szybka Dycha to prawdziwe święto dla pasjonatów biegania, które 5 maja br. odbyło się w naszej gminie po raz siódmy. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 zawodników z różnych zakątków Polski.

Uczestnicy brali udział w biegu głównym na dystansie 10 km w kategorii Open. Po raz pierwszy w tym roku odbył się marsz NORDIC WALKING, także na dystansie 10 km. Młodsi uczestnicy mogli zmierzyć się z krótszymi dystansami w swoich kategoriach wiekowych.

Tegoroczna edycja Rzekuńskiej Szybkiej Dychy odbyła się na nowej trasie, dającej możliwość podziwiania uroków i walorów rekreacyjnych gminy Rzekuń. Kibice i sportowcy mogli skorzystać z wielu ciekawych atrakcji. Każdy otrzymał posiłek regeneracyjny, były też pamiątkowe medale, a najlepsi otrzymali nagrody finansowe lub nagrody rzeczowe.

Organizatorem imprezy była Gmina Rzekuń oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu. Współorganizatorzy: Powiat Ostrołęcki, Zakład Obsługi Gminy w Rzekuniu, Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzekuniu, Ochotnicza Straż Pożarna w Rzekuniu, Agama Team, Projekt Radomir, Time2Go, Klub Sportowy Rzekunianka Rzekuń. Sponsorem wydarzenia była firma Zielone Inwestycje.

Pełna galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest tutaj: https://drive.google.com/drive/folders/1J4NoHMbDTl-03QBhI8EjM0ZqxpdmJ7DB