Wielu melomanów odwiedziło w sobotę tężnię solankową w Rzekuniu, aby wziąć udział w Festiwalu Muzycznym Ostrołęckie Operalia.
Artyści zaprezentowali program zatytułowany “Muzyką i poezją o miłości”. Koncert przyciągnął publiczność, która mogła usłyszeć utwory operetkowe, musicalowe i piosenki przeplatane poezją polskich poetów. O czym? O miłości! Ta niespotykana dotąd forma bez wątpienia przypadła do gustu słuchaczom.

Na scenie zaprezentowali się soliści:
Joanna Nawrot, wspaniała artystka związana z estradami w kraju i za granicą. Nieustannie występująca u boku wybitnych muzyków, orkiestr i dyrygentów. Prezentuje swoje umiejętności wokalne w Polsce, Europie i Azji: od piosenki po arie operowe, operetkowe, pieśni i symfonikę wokalną. Ma w swoim dorobku liczne ogólnopolskie i międzynarodowe festiwale muzyczne, koncerty, spektakle i recitale solowe.

Paweł Skałuba, jeden z najwybitniejszych tenorów młodego pokolenia. W 1996 roku ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie wybitnego artysty i pedagoga prof. Piotra Kusiewicza.
Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych.

Jakub Milewski - z wykształcenia śpiewak operowy, z zamiłowania zaś kompozytor i dyrygent. Z wyróżnieniem ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Organizuje festiwal muzyczny Ostrołęckie Operalia. Wydarzenie stało się w naszym regionie muzyczną perełką, na którą z wielką niecierpliwością czekają wszyscy entuzjaści i wielbiciele muzyki klasycznej.

Podczas sobotniego koncertu w tężni narrację poprowadziła Małgorzata Rożniatowska, polska aktorka filmowa i teatralna. Solistom akompaniował z kolei zespół Strauss Ensemble.