- Szczegóły
- KMP Ostrołęka
W niedzielę, 20 grudnia po godz. 10-tej na jednej z posesji w Laskowcu znaleziono ciało 49-letniego mężczyzny. Lekarz, który przybył na miejsce stwierdził zgon. Określił, że powodem śmierci było wyziębienie organizmu. Czynności wykonane na miejsce znalezienia zwłok wykluczyły udział osób trzecich.
- Szczegóły
- KMP Ostrołęka
Rankiem 18.12 miało miejsce włamanie do jednego ze sklepów w Rzekuniu. Sprawca dokonał kradzieży papierosów, kart telefonicznych i pieniędzy w bilonie, po czym oddalił się pieszo w nieznanym kierunku. Łączna wartość strat została oszacowana na sumę 2500 zł. Obecnie prowadzone są czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności zdarzenia.
- Szczegóły
- KMP Ostrołęka
7 grudnia po godzinie 22 dyżurny ostrołęckiej komendy odnotował usiłowanie rozboju. Do zdarzenia doszło w Laskowcu. Dwaj nieznani sprawcy w wieku około 20 lat podeszło do dwóch mężczyzn, którzy jadąc samochodem ciężarowym zatrzymali się na odpoczynek w tej miejscowości. Jeden z pokrzywdzonych trafił do szpitala. Podczas szarpaniny został ranny w udo. Uczestnicy zajścia znajdowali się pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani.
- Szczegóły
- KMP Ostrołęka
Do wypadku doszło w sobotę wieczorem w Rzekuniu na ul. Mazowieckiej. Policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki BMW X5, potrącił 53-letniego mieszkańca Rzekunia. Mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala w Ostrołęce. Kierowca po wypadku odjechał z miejsca zdarzenia. Auto, które uczestniczyło w wypadku zostało odnalezione w Ostrołęce. Było zaparkowane przy ul. Wesołej. Samochód zabezpieczono na policyjnym parkingu. Wczoraj przed południem do sprawy tej został zatrzymany Wiesław G., właściciel firmy, do której należy samochód. Wiesław G. trafił do policyjnego aresztu. Aktualnie prowadzone są czynności w kierunku ustalenia okoliczności wypadku oraz kto jest sprawcą zdarzenia. Potrącony mężczyzna przebywa na OIOM, ma złamane dwa podudzia, podejrzenie złamania miednicy i wstrząśnienie mózgu.
- Szczegóły
- KMP Ostrołęka
W piątek po godzinie 16 dwóch zamaskowanych mężczyzn wtargnęło do apteki w Rzekuniu. Jeden z nich posiadał przedmiot przypominający broń. Od sprzedawczyni zażądali wydania pieniędzy. Łupu jednak nie zdobyli, gdyż spłoszył ich właściciel lokalu. Bandyci z miejsca zdarzenia odjechali ciemny samochodem osobowym. Aktualnie prowadzone są działania poszukiwacze za sprawcami. Mężczyźni byli wzrostu wzrost 175-180cm. Jeden z nich ubrany był w siwą bluzę. Osoby mające wiedzę na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z policją pod nr tel. 997.
- Szczegóły
- Rozmaitości Ostrołęckie
Po ubiegłorocznym sukcesie redakcja "Rozmaitości Ostrołęckich" i Agencja Informedia ruszają z wyjątkową akcją "Pomóżmy Świętemu Mikołajowi". Jej zasady są bardzo proste. Dzieci piszą "List do Świętego Mikołaja" i przysyłają go na adres organizatorów, a oni poszukują sponsorów, którzy zgodzą się spełnić marzenia dzieci.
Ubiegłoroczna akcja zakończyła się sukcesem. Ponad dwustu dzieciaków w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim otrzymało paczki pełne słodyczy, przybory szkolne, książki, zabawki, rower, biurko oraz bieżnię rehabilitacyjną.