300 000 złotych otrzymała gmina Rzekuń na budowę parku trampolin wraz z samodzielną ścianą wspinaczkową. Samorząd pozyskał środki z budżetu województwa mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu 2022”. Inwestycja będzie częścią dużej strefy rekreacyjnej, w ramach której powstał wcześniej pumptrack, mini pumptrack oraz skatepark.

Gmina Rzekuń w obecnej kadencji z sukcesem pozyskuje pieniądze z zewnętrznych źródeł finansowania. Są one przeznaczane na inwestycje związane z drogami, doposażeniem szkół, budowę wodociągów, obiektów sportowych czy politykę senioralną.

- Zależy mi, aby wszystkie miejscowości zlokalizowane na terenie Gminy Rzekuń rozwijały się dynamicznie i równomiernie. Dzięki pozyskiwanym środkom zewnętrznym realizujemy wiele dobrych inwestycji, które podnoszą komfort życia mieszkańców i ich bezpieczeństwo. Dużo modernizujemy i budujemy, przed nami kolejne ważne projekty i inwestycje - powiedział Bartosz Podolak, Wójt Gminy Rzekuń.

"Mazowsze dla sportu 2022" to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować ponad 500 obiektów sportowych. W tym roku samorząd Mazowsza przeznaczył rekordowe 41 mln zł na kolejne sportowe inwestycje.