Plac zabaw przy ul. ks. Skłodowskiego w Rzekuniu został doposażony w nowe urządzenia. Najmłodsi mieszkańcy miejscowości mogą korzystać dodatkowo z huśtawek oraz zestawu sprawnościowego. Pierwsze urządzenie łączy w sobie sześć osobnych huśtawek. Trzy to siedziska kubełkowe, które doskonale sprawdzą się dla najmłodszych dzieci.

Barierka nie pozwoli ześlizgnąć się ani wypaść nawet mniejszemu użytkownikowi palcu zabaw, a przecież i oni uwielbiają wysokie huśtanie. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom rodzice mogą być spokojni o bezpieczeństwo swojego malucha. Z pozostałych siedzisk mogą korzystać nieco starsi użytkownicy. Okrągły kształt huśtawki umożliwia świetną zabawę w większym gronie przyjaciół. Kolejne urządzenie to zestaw sprawnościowy, który jest dedykowany dla fanów aktywnej zabawy. Każdy element stanowi ciekawe wyzwanie. Jest tu ścianka wspinaczkowa, drabinka, bocianie gniazdo czy ławka.

Plac zabaw jest doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu z rodziną na świeżym powietrzu, dlatego warto inwestować w tego typu projekty. Dzieci pod czujnym okiem rodziców, dziadków czy starszego rodzeństwa, mogą do woli korzystać z nowych zabawek. Wykonawcą zadania była Grupa Saternus S.A. z Chorzowa. Koszt inwestycji to 39 438,72 zł.