Sołectwo Laskowiec wzbogaciło się o nowy garaż. Służy on nie tylko do przechowywania narzędzi codziennego użytku, ale również sprzętu potrzebnego do działalności społeczno-kulturalnej realizowanej przez mieszkańców.


W ramach zadania pracownicy Zakładu Obsługi Gminy przygotowali podłoże w formie posadzki z kostki betonowej pod garaż blaszany. Następnie zamontowano konstrukcję stalową o szerokości 7,00 m i długości 5,00 m. Garaż posiada dwie bramy uchylne podnoszone do góry z przetłoczeniami blachy. Wysokość wjazdu to 1,94 m. Dach dwuspadowy wykonany jest z blacho-dachówki, a konstrukcja ścian wzmocniona ocynkowanymi kształtownikami zamkniętymi 30x30. Nie zabrakło również dodatkowych drzwi, 2 okien PCV uchylnych 80cmx60cm. Łączna powierzchnia konstrukcji to 35 m2.


Nowy garaż zlokalizowany jest w pobliżu placu zabaw i miejsca integracji (dz. ozn. nr geod. 280/1, 279/11) w msc. Laskowiec. Zakup i montaż garażu wyniósł 14 870,00 zł brutto, a jego dostarczeniem i montażem zajęła się spółka Konstal z msc. Krasne Lasocice. Środki na ten cel zostały przeznaczone z Funduszu Sołeckiego.