Nowa atrakcja pojawiła się w okolicy skateparku i dwóch pumptraków, na działce położonej na granicy Rzekunia z Czarnowcem. To ścianki wspinaczkowe. Od kilku dni dzieci z terenu gminy mogą na nich ćwiczyć umiejętności we wchodzeniu po specjalnie wyżłobionych stopniach. To nie tylko świetna zabawa, ale także wyrabianie u najmłodszych lepszego refleksu i równowagi.

Inwestycja obejmowała opracowanie projektu ścianek wspinaczkowych zewnętrznych, odpornych na warunki atmosferyczne, a także wykonanie ich konstrukcji wraz z wyposażeniem. Skałki mają wysokość od 2,5 do 3 m. Urządzenia zostały na trwałe zamontowane na wyznaczonym terenie, który dodatkowo zabezpieczono piaskiem.

Wykonawcą zadania była firma ArtRocher z Piekar Śląskich. Koszt to 144 880 tys. zł. Inwestycja będzie częścią dużej strefy rekreacyjnej, w ramach której powstał wcześniej pumptrack, mini pumptrack oraz skatepark. Na realizację ścianek wspinaczkowych Gmina Rzekuń otrzymała dofinansowanie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu 2022”.

Zachęcamy najmłodszych do korzystania z nowych urządzeń, ponieważ wspinaczka bardzo dobrze wpływa na mięśnie, kręgosłup, jak również poprawia koordynację i przeciwdziała wadom postawy u dzieci. Wspinaczka na tych elementach to przede wszystkim jednak dobra zabawa. ZAPRASZAMY!