Szanowni Państwo,
milo nam poinformować, że wkrótce zakończy się realizacja inwestycji pn. „Budowa świetlicy wiejskiej w Przytułach Starych”. Mieszkańcy już mogą obserwować jak budynek prezentuje się na zewnątrz. Obiekt o powierzchni ok. 150 m2 umożliwi organizowanie ciekawych wydarzeń w sołectwie oraz stworzy warunki dla zwiększania udziału w kulturze różnych grup wiekowych.

Aby można było korzystać z nowej świetlicy najpierw sporządzono niezbędną dokumentację techniczną oraz uzyskano odpowiednie pozwolenia. Następnie przeprowadzono prace budowlane, które objęły roboty ziemne, murarskie i stolarskie. Do nowego obiektu doprowadzono też sieci: wodociągową, sanitarną i elektryczną. Obecnie pracujemy nad wykończeniem budynku i robotami porządkowymi. Zadanie realizowane jest z wykorzystaniem środków zewnętrznych.

Nowa świetlica będzie pełniła bardzo ważną rolę w życiu mieszkańców wsi. W nowej kulturalno-społecznej przestrzeni będą mogły odbywać się zebrania, spotkania, zajęcia dla dzieci czy imprezy integracyjne.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z placu budowy. Jak Wam się podoba inwestycja?