Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że od 1 kwietnia br. wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji publicznej na terenie gminy Rzekuń. Dotychczasowe kursy linii autobusowych nr 20, 21 i 28 zostaną zastąpione liniami powiatowymi, w związku z pozyskaniem przez Powiat Ostrołęcki środków z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
Chodzi o połączenia:
Ostrołęka - Ostrołęka przez Ławy, Susk Stary, Rozwory, Przytuły Stare
Ostrołęka - Ostrołęka przez Przytuły Stare, Rozwory, Susk Stary, Ławy
Ostrołęka - Borawe przez Dzbenin, Czarnowiec
Nowe linie to gwarancja utrzymania wysokiego standardu komunikacji publicznej dla pasażerów, którzy nadal będą mogli cieszyć się wygodnymi i regularnymi połączeniami do miasta Ostrołęki. Choć kursy powiatowe będą biletowane, Gmina Rzekuń, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich mieszkańców, postanowiła partycypować w kosztach ich utrzymania. Dzięki temu, osoby posiadające Rzekuńską Kartę Mieszkańca będą mogli korzystać z transportu publicznego, płacąc jedynie 1 zł za bilet.
Wprowadzenie nowych połączeń przy pomocy dofinansowania zewnętrznego z FRPA to oszczędności dla budżetu Gminy, a tym samym możliwość rozszerzenia siatki połączeń autobusowych na naszym terenie w przyszłości. O szczegółach poinformujemy wkrótce.
Przypominamy, że połączenia realizowane przez MZK nadal będą bezpłatne. Koszt biletu na powiatowych liniach autobusowych dla mieszkańców posiadających Rzekuńską Kartę Mieszkańca to 1 zł. Zachęcamy do wyrobienia Karty i korzystania z ulgowych przejazdów.
Gdzie wyrobić Rzekuńską Kartę Mieszkańca?
Wnioski o wydanie Rzekuńskiej Karty Mieszkańca przyjmuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzekuniu, ul. Kolonia 1B, 07-411 Rzekuń (budynek Agromaszu), II piętro. Biuro czynne jest w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach 7.45 - 15.45, we wtorki 7.45 - 16.45 oraz w piątki 7.45 - 14.45.